Четвертый энергоблок Чернобыльской атомной электростанции покрыли новой огромной защитной аркой. Эффектное видео

Просмотры 274 30 ноября 2016
Реклама
Четвертий енергоблок Чорнобильської атомної електростанції вкрили новим захисним укриттям. «Арка» має захищати навколишнє середовище від радіоактивного випромінювання протягом наступних 100 років. 
Будівництво нового конфайнменту розпочали у 2012 році. Арку називають найбільшою рухомою наземною конструкцією у світі – починаючи з 14 листопада і впродовж двох тижнів її перемістили на постійне місце над старим «саркофагом» – об’єктом «Укриття».
Будували споруду загалом більше 10 тисяч фахівців французького концерну Novarka та українських спеціалістів за кошти 28 держав-донорів. Арка конфанйменту, висотою 109 та шириною понад 257 метрів, обійшлася приблизно в 1,5 мільярди євро. 
Перше завдання, яке матиме Чорнобильська АЕС після насування нового безпечного конфайнменту, – це демонтаж нестійких конструкцій об’єкту «Укриття», зокрема його тимчасової покрівлі. Арка має повністю захистити довкілля від можливих викидів радіоактивного пилу в атмосферу під час демонтажу конструкцій об’єкту «Укриття», або в разі, якщо частина конструкцій обвалиться. Окрім того, конфайнмент унеможливить потрапляння до зруйнованого реактора атмосферних опадів.
30 років тому, 26 квітня 1986 року, відбулася одна з найбільших техногенних катастроф в історії – аварія на Чорнобильській АЕС. Вибух на 4 енергоблоці привів до викиду в атмосферу безпрецедентної кількості радіоактивних речовин. З 30-кілометрової зони відчуження було евакуйовано 115 тисяч людей, кілька мільйонів людей в Україні, в Росії і Білорусії отримали різні дози радіації, десятки тисяч з них серйозно захворіли.
В активній фазі ліквідації в 1986-1987 роках взяло участь 240 тисяч осіб. З вертольотів на місце вибуху були скинуті десятки тон спеціальної суміші, в ґрунті навколо станції була споруджена захисна стіна глибиною до 30 метрів, побудовані дамби на річці Прип’ять.
Чорнобильська аварія стала подією великого суспільно-політичного значення для світу. Це наклало деякий відбиток на хід розслідування її причин. Підхід до інтерпретації фактів і обставин аварії змінювався з часом і повністю єдиної думки не існує і досі.
Джерело 

Вам также может понравиться

Готовьтесь, враги Украины ! Оружие из США уже в пути в зону АТО. Стало известно что именно предоставила Америка (видео) В России украли и сдали на металлолом РАКЕТУ, после чего она взорвалась !!! Вот это уровень ! (видео) Да,им только балалайки делать : Русские СОБИРАЮТ "РЕНО" кувалдой и е...тв... мать " Было ваше - стало наше". В Сети появилось видео с трофейным танком, отбитым у российских войск бойцами ЗСУ

рекомендуем

Закрыть
"Ушёл как терминатор" Русские эффектно утопили в грязи свой знаменитый танк Т-90. Опубликовано видео