Перехід на латиницю наблизить Україну до світової спільноти, – Мухарський

Просмотры 132 24 апреля 2017
Реклама
Щоб запровадити латиницю для української мови, аби наблизити її до міжнародної спільноти, потрібна воля українського політикуму. Адже на початку XX століття першому президенту Туреччини вдалося лише за півроку латинізувати країну.

Про це в ефірі програми «Прямим текстом» (щочетверга о 21:30 на телеканалі ZIK) заявив концептуальний митець Антін Мухарський.

«Я, слухаючи колег в студії, намагався зараз зрозуміти і знайти якісь історичні аналогії переходу країн на латинку. І на думку спав один дуже яскравий епізод. У 1928 році перший президент Туреччини Мустафа Кемаль Ататюрк для того, щоб латинізувати турецьку мову і турецьку абетку, звернувся до фахівців і запитав у них, скільки потрібно для цього часу. Разом з колоніями тоді Туреччина мала близько 100 млн населення.  І фахівці сказали про те, що їм на це потрібно близько 12-15 років. Ататюрк дав їм півроку. Тому що це стратегічне завдання для країни, яка переходить від ісламістської моделі до світського життя і західної моделі побудови держави, демократії з ісламським колоритом», – розповів концептуальний митець Антін Мухарський.

Він додав, що саме завдяки жорсткій європеїзації на державному рівні вдалося втілити латиницю у Туреччині.

«Турки прийняли латиницю за півроку, навіть попри те, що населення було майже неосвіченим», – сказав Мухарський. Тому для того, щоб запровадити латиницю в Україні, потрібна політична воля українських можновладців, додав учасник програми. 
Джерело

Вам также может понравиться

Вот как должен выглядеть парад в Москве. Смотреть всем и обязательно со звуком. Это таки шедевр ! "Патрик обоср**ся!!!" ЖЕСТЬ!!! ВСУ насыпает опочленцам Луган**она гостинцы.Видео боя! 18+ Этот мужик просто взорвал Сеть своим саркастическим стихом : " Я ВАТНИК! ". Смотрим, наслаждаемся. Вся суть рос.ТВ, или как Путин защищает русских в Евпатории.

рекомендуем

Закрыть
Полный треш ! А потом они вырастут и будут за "русский мир воевать! Дети-милитаристы на концерте с автоматами.